Ströer Traffic News: Ruch samochodowy w miastach powoli wzrasta, coraz więcej osób w biurach

Ströer Traffic News: rośnie ruch tranzytowy, traffic w miastach na stabilnym poziomie

Traffic jest na bardzo stabilnym poziomie – nawet pomimo wzrostów zachorowań i oczekiwanej III fali pandemii – wynika z danych analizowanych przez zespół Ströer Media.

Po okresie wzrostów ruch samochodowy w miastach ustabilizował się i tym razem, po raz pierwszy od początku roku zaliczyl minimalny spadek -
o niecałe 1 proc. Jak zwykle poziom traffiku jest bardzo zróżnicowany w zależności od konkretnego miasta. Np. w Szczecinie to ponad 106 proc. średniej z poprzedniego roku, we Wrocławiu 105,3 proc., a w Warszawie 99,5 proc. (minimalny wzrost z 98,9 proc.). Dane o ruchu tranzytowym porównywane miesiąc do miesiąca pokazują, że po 10 proc. spadku w styczniu, liczba samochodów na autostradach i drogach ekspresowych wzrosła o 7 proc. względem liczby z analogicznego okresu w poprzednim roku, czyli przed pandemią.

 Stroer Traffic News 25luty 2021 ruch samochodowy w miastach

„Ruch samochodowy w miastach jest bardzo stabilny nawet pomimo wzrostów liczby zachorowań i obaw w związku z trzecią falą pandemii. Powód? Wiele osób trwale przesiadło się do samochodów – np. w Warszawie wg. badań prawie dwuktronie zwiększyła się liczba osób, które deklarują, że korzystają z samochodu. Trend ten sprawia, że nawet ewentualne restrykcje nie będą już miały wpływu na traffic. Widać to po danych z jesienii, kiedy wprowadzane przez rząd ograniczenia chociaż były podobne do tych na wiosnę miały bardzo ograniczony wpływ na traffic. Do tego ruch tranzytowy ciągle rośnie i kształtuje się w granicach poziomu sprzed pandemii. Wszystko to sprawia, że nasze kampanie na nośnikach roadside’owych notują wysokie dotarcie.” – Krzysztof Kurowski, Sales Strategy Manager.

 Stroer Traffic News 25luty 2021 ruch tranzytowy

Ruch pieszy również się ustabilizował i notuje tylko minimalne wzrosty względem poprzednich tygodni. O 1 proc. wzrósł traffic w kategoriach „sklepy i apteki” i „stacje kolejowe i przystanki”.

Stroer Traffic News 25luty 2021 ruch według miejsc

„Wart podkreślenia jest brak wyraźnego wzrostu w kategorii „Galerie handlowe”, pomimo ich otwarcia i zauważalnego zwiększenia się  liczby kupujących. Może to wynikać z faktu że do tej kategorii wliczają się również restauracje i rozmaite miejsca rozrywki (np. kręgielnie, wielkopowierzchniowe kina), które ciągle są zamknięte i wpływają na wynik całej kategorii. Oczekujemy że w najbliższych tygodniach wraz z poprawą pogody wzrośnie liczba osób w otoczeniu osiedli oraz w parkach i terenach zielonych”. – Krzysztof Kurowski, Sales Strategy Manager.

Stroer Traffic News 25luty 2021 ruch tranzytowy reklama OOH

Ströer Traffic News to autorski newsletter stworzony przez zespół Ströer Media, analizujący dane nt. ruchu pieszego i samochodowego w Polsce. Dane pochodzą z takich źródeł jak TomTom Traffic, GDDKiA i Google Covid 19 Mobility Raport. Celem raportu jest podawanie informacji nt. aktualnego poziomu ruchu i jego wpływu na widoczność kampanii OOH.

Stroer Traffic News 25luty 2021 metro reklama OOH

Artykuły eksperckie

Naciśnij Enter
Naciśnij Enter