Ströer Traffic News: Ruch samochodowy w miastach powoli wzrasta, coraz więcej osób w biurach

Ströer Traffic News: Ruch wraca do normy

Pomimo ciągle obowiązujących restrykcji, w ciągu ostatnich dwóch tygodni można było zaobserwować gwałtowny wzrost ruchu samochodowego i pieszego. We wszystkich miastach ruch przekracza przeciętny poziom z 2020 r., a w kilku zbliża się do średniej z 2019 r.

Wśród aglomeracji o największym traffiku są Szczecin, Trojmiasto, Poznań, Warszawa, Lublin i Łódź – w każym z nich traffic w tygodniu 19-25.4 zanotował gwałtowny wzrost i wyraźnie przekracza przeciętną z 2020 r. W niektórych miastach takich jak Szczecin, Lublin i Łódź traffic oscyluje w granicach 90 proc. poziomu z 2019 r. Co najważniejsze jednak wzrost ruch jest trwały i od Świąt Wielkanocnych każdy kolejny tydzien notuje. wyższy traffic od poprzedniego.

Stroer Traffic News 28 kwiecien 2021 ruch samochodowy w miastach

Stroer Traffic News 28 kwiecien 2021 ruch pieszy reklama OOH

Nasze obserwacje wskazują, że trend wzrostowy pozostanie, chociaż nie będzie już tak szybki jak w ostatnich dwóch tygodniach. Będzie to związane z powolnym znoszeniem obostrzeń – m.in. powrotem dzieci od szkół i otwarciem galerii handlowych. Warto zauważyć, że po raz pierwszy od dawna widać wzrost ruchu w kategoriach, które do tej pory od dłuższego czasu pokazywały spadki, czyli „miejsca pracy” oraz „przystanki i stacje kolejowe”. Może to zwiastować początek procesu powrotu pracowników do biur – mówi Krzysztof Kurowski, Sales Strategy Manager.

Stroer Traffic News 28 kwiecien 2021 ruch tranzytowy

Stroer Traffic News 28 kwiecien 2021 ruch tranzytowy reklama OOH

Stroer Traffic News 28 kwiecien 2021 ruch według miejsc

Ströer Traffic News to autorski newsletter stworzony przez zespół Ströer Media, analizujący dane nt. ruchu pieszego i samochodowego w Polsce. Dane pochodzą z takich źródeł jak TomTom Traffic, GDDKiA i Google Covid 19 Mobility Raport. Celem raportu jest podawanie informacji nt. aktualnego poziomu ruchu i jego wpływu na widoczność kampanii OOH.

Stroer Traffic News 28 kwiecien 2021 metro reklama OOH

Artykuły eksperckie

Naciśnij Enter
Naciśnij Enter